צילום ביוב

צילום ביוב, צילום צנרת

כיצד בעל מקצוע לענייני אינסטלציה יכול לפעול כדי לוודא שהוא פועל כדי לתקן שגיאה מדויקת במערכת הצינורות והביוב? ובכן, צילום ביוב יכול לספק לו מערך הבנות מסוים לגבי מה הולך מתחת לפני השטח ובצינורות הביוב עצמם.

עבור מה ניתן לבצע צילום ביוב?

צילום ביוב יכול להיות בעל ערך למי שרוצה לדעת מה קורה בביוב, גם מבלי לפרק את הריצוף, לחשוף את הצינורות וכיוצא בזה. ניתן לבצע החדרה של אמצעי צילום לצנרת הביוב, כדי לראות מה מתרחש בביוב עצמו. בכך אפשר לגלות מה מתרחש בו.  ובאם מתגלה שאכן ישנו שבר או סדק בקו הביוב, או כל דבר אחר – אפשר שיהיה ניתן לבצע את התיקונים המתבקשים בשיטות שאינן פולשניות למערכת הביוב, שלא נועדו להרוס את המבנה שלו. ייתכן שניתן להחדיר אמצעי תיקון למערכת הביוב מבלי להרוס דבר. הדבר יכול לחסוך הן נזק למערכת, הן עלויות תיקון ושיפוץ וכיוצא בזה.

איך מבצעים צילום ביוב?

צילום ביוב מתרחש על ידי הכנסה של אמצעי צילום לתוך צנרת הביוב כדי שתהיינה תמונה של מה שמתרחש בה. המערכת יכולה להיות קבורה תחת האדמה. ישנן מספר שיטות לביצוע צילום ביוב, שכל אחת מהן יכולה להתאים למקרה ייעודי או מתאים. באם משתמשים במצלמת סיב אופטי למטרת צילום ביוב, אפשר שיהיה מדובר בכבל שעל קצה אחד שלו מותקנת מצלמה, או יותר נכון להגיד – סיב אופטי. הסיב יכול לתעד את מה שהוא "רואה" ולשלוח את המדיה למוקד המתאים. מפעיל הסיב יכול לראות את התמונה ובהתאם לנווט את הכבל לתוך הצנרת. אפשר לקרוא לסוג זה של ציוד צילום, מצלמת דחיפה. לסוגים המתקדמים שלהן יש יכולת צילום ב-360 מעלות, כך שאולי אפשר לראות יותר, בייחוד באם ישנם צינורות עם קוטר רחב. הכבל יכול להגיע עד לטווח שבו הוא יכול להגיע, באופן טבעי.

פתרונות מתקדמים עבור צילום ביוב

לא ניכנס לשיטות נוספות אך נצא מנקודת הנחה שאכן ישנן כאלה, מעבר לשיטה שכבר ציינו עבור צילום ביוב. כל שיטה יכולה להתאים עבור המקרה המתאים שיכול לעשות בה שימוש.